Tato webová stránka používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více info
Vlajka DE Vlajka CZ
Ikona exit Ivana Rea

Více o autorce Ivaně Rea

Pocházím z muzikantské rodiny a zpěv byl odjakživa mou velkou láskou. Více než 13 let jsem byla hlavní zpěvačkou skupiny Obzor s velmi širokým záběrem hudebních stylů a žánrů. Dále jsem účinkovala v řadě hudebních uskupeních jako: Vishnu Tattva (indicko-evropský styl), Laudana (s alikvotním zpěvákem Michalem Pustayem), spolupráce s Janem Braunsteinem (stará středověká hudba) a dalších. V letech 2007 až 2011 jsem hrála a zpívala v hlavních rolích muzikálů Zdeňka Bartáka "Jedna noc na Karlštejně" a "Romeo a Julie". Následně jsem založila hudební skupinu Gaia, kde jsem tvořila hudbu, jejíž hlavní inspirací mi byla příroda a živly s ní spojené.

Učila jsem se mimo jiné pod vedením učitelky plzeňské konzervatoře L. Kotnauerové a hlasové pedagožky DAMU Ivany Vostárkové. Muzikoterapie mě, jako nový vědní obor, zasvětila do tajů hudebního světa a psychoterapie s psychoanalýzou zas do emocí a významů, které se skrývají za slovy a symboly.

Práci lektorky a terapeutky se věnuji od roku 2008 do současnosti. Mé zkušenosti, kromě mnohaleté praxe, pocházejí ze studia pedagogiky a muzikoterapie na Západočeské univerzitě. Absolvovala jsem intenzivní kurz Cesta (B. Bays), kurz kvantové terapie a mnoho certifikovaných muzikoterapeutických (MT) a tanečněterapeutických kurzů pořádaných MT asociací. Vyučovala jsem obor Muzikoterapie na "Škole přírodní medicíny". Od roku 2014 provázím léčivou metodou "Cesta" od B. Bays. Několik let jsem pořádala ženské inspirativní kruhy "Ženy, které běhají s vlky". Vedu semináře i individuální lekce zpěvu se zapojením především pohybových i MT technik a další prvků uměleckých terapií.

Mé první ucelené skladatelské dílo vzniklo na text aramejské modlitby, a později jsem začala komponovat pro již zmíněnou pětičlennou hudební skupinu Gaia. Dále jsem aktivně rozvíjela své schopnosti intuitivního zpěvu, a to především vytvoření konkrétních frekvencí vystihujících určité téma či emoci. S tímto intuitivním zpěvem jsem vystupovala na mnoha koncertech a vzniklo i samostatné album založené na vyjádření jednotlivých emocí pouze touto specifickou vokální formou. Má tvorba ale poslední roky začala nabírat nový směr, v němž jsou mi hlavními múzami známé pohádkové příběhy a legendy, které mají pro společnost hluboký význam, a které se předávají z generace na generaci. Právě tyto příběhy mě inspirují, abych vytvořila nejen hudbu, která bude vystihovat emoce v nich ukryté, ale i text obsahující symboliku, která nese vzorce a archetypy různých aspektů, jež nás v životě ovlivňují. Cílem je tedy tvořit a předávat hloubku skrytou v tónech, textu a v energii hlasu.

Ikona exit Logo barevné - Cibulová hudba

Více o cibulové hudbě

Vzali jsme si za cíl tvořit a předávat lidem opravdu kvalitní nadžánrovou hudbu. Díky tomu se naše skladby staly oblíbenými u posluchačů pop music, alternativní i vážné hudby. Citlivým propojením živých orchestrálních nástrojů s moderní hudbou filmového charakteru vzniklo originální dílo s velmi osobitým kouzlem a hloubkou, která se v posledních desetiletích z hudby spíše vytrácela. Archetypální příběhy, ze kterých většina skladeb vychází, byly předávané z generace na generaci a stále nám mají co říci. I to dává této hudbě jiný rozměr oproti mainstreamovým písním, kterými je nyní mediální prostor zahlcen.

Abychom mohli Cibulovou hudbu předávat lidem na té nejvyšší úrovni, založili jsme Mezinárodní orchestr Ivany Rea, který tvoří 12 hudebníků, 3 vokalistky a hlavní zpěv. Jeho členové byli vybráni z různých koutů světa a jsou to profesionálové svého oboru. Slyšet Cibulovou hudbu naživo je opravdu velmi silný zážitek, který v člověku ještě dlouho po koncertu doznívá.

Ikona exit Mezinárodní orchestr Ivany Rea

Jste už přesyceni komerčním typem hudby, kterou denně slyšíte v rádiích? Klasickou hudbu už znáte nazpamět? Chcete zažít něco jiného, co se vymyká tradičním hudebním očekáváním i formám? Přijďte si tedy poslechnout skladby Aramejského Otčenáše, které Ivana Rea zkomponovala na nejznámější Ježíšovo modlitbu. Toto dílo zazní v původním jazyce - tedy v aramejštině. Autorce se povedlo nejen zpěvem, ale i samotnou hudbou vystihnout energii skrytou za těmito slovy, která ovlivnila prakticky celý svět.

Na podobném principu jsou vytvořeny skladby hudebních podobenství, která vznikla na základě poselství a symboliky z původních pohádek a legend. Tyto příběhové skladby, které zazní na koncertu, jsou pojaty osobitým způsobem a jsou tak velmi bohaté po orchestrální i vokální stránce. Třetí typ skladeb, které uslyšíte, jsou písně tvořené na přírodní motivy a témata ze života. V těchto skladbách vás může oslovit výrazná rytmika a zvukomalba.

Koncert cibulové hudby v Mnichově

Herkules sál - 13.2.2020 od 19:30
Mnichov, Německo

Ivana Rea se svým orchestrem nám představí svou tvorbu založenou na významu, symbolice a archetypech hlubokých příběhů i svých životních zkušenostech. Přijďte si poslechnout netradiční vícevrstevné skladby a nechat se unášet vášnivým a nespoutaným hlasovým projevem spolu s originální symfonickou hudbou. Více info...

Herkules sál

Herkules sál
Herkules sál

Hlavní znaky cibulové hudby

Mnohovrstevnost

Podobně jako cibule má mnoho slupek, i tato hudba má mnoho vrstev. Při opakovaném poslechu stejných skladeb tak můžete objevovat stále nové úrovně a rozměry. Čím více jejích vrstev poznáte, tím bohatší pro vás tato hudba bude.

Universálnost

Stejně jako cibuli můžete použít k přípravě mnoha pokrmů, i tato hudba má širokou škálu působnosti. Jednotlivé skladby nepodléhají žádné konkrétní hudební formě či stylu ani trendům doby. Příznivce si tak našla ve všech věkových kategoriích i typech posluchačů.

Léčivost

O léčivosti cibule i pozitivním působení hudby na člověka nemůže být pochyb. V tomto projektu je vše umocněno propojením frekvencí živých nástrojů orchestru, vibrací hlasů a podvědomým působením archetypů a symboliky silných příběhů předávaných z generace na generaci.

Orchestr Ivana Rea

Více o autorce Ivaně Rea

Pocházím z muzikantské rodiny a zpěv byl odjakživa mou velkou láskou. Více než 13 let jsem byla hlavní zpěvačkou skupiny Obzor s velmi širokým záběrem hudebních stylů a žánrů. Dále jsem účinkovala v řadě hudebních uskupeních jako: Vishnu Tattva … Více info

Více o cibulové hudbě

Vzali jsme si za cíl tvořit a předávat lidem opravdu kvalitní nadžánrovou hudbu. Díky tomu se naše skladby staly oblíbenými u posluchačů pop music, alternativní i vážné hudby. Citlivým propojením živých orchestrálních nástrojů s moderní hudbou… Více info